Menu

Dlaczego ci się nie chce kochać?

Marzec 13, 2015 - problemy z potencją
Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co kłopoty ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na obniżone libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo różnorodnymi czynnikami, które obejmują zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to przeważnie choroba alkoholowa, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo efekty uboczne niektórych leków.

Pośród psychicznych przyczyn niskiego libido albo wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie cialis cena libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn z powodu zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Stres

Większa część mężczyzn doznaje stresu na skutek trudów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to skutkować istotnym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma naturalną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Trudno jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od szefa zacząć go bić lub brać nogi za pas, w związku z tym na ogół dławimy tę naturalną reakcję, powodując, iż zgromadzona energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez długi czas trwasz w podobnej sytuacji nie próbując rozładować swoich nerwów, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.